GBC

Let’s Work Together

Topraktan İnsana Değer İle

Topraktan İnsana Değer İle

Yenilikçi ve Verimli Tarım

Tarım alanında faaliyetlerini sürdüren ve 20 yılı aşkın tecrübesiyle bu alanda yatırımlarına devam eden DOF, Güney Kore’de tarım alanında lider firmalardan bir tanesidir. Tarım alanında her geçen gün önem kazanan teknoloji ve bilimin kullanımını çok iyi derecede sağlayan DOF, gübre alanında ürettiği ürünler ile birlikte aynı zamanda bitkilerin gelişiminde ve verim elde ediminde kullanılan BioStimulant alanında da uzmanlaşmıştır. 

1994 yılında kurulan DOF firması, ‘’çabalarımız verimli topraklar yaratır ve yaşam, sağlıklı gıda sağlamak için verimli topraklarda büyür’’ mottosu ile kendini tanımlamaktadır. Kurulduğu günden bu yana toprak yönetimi alanında uyguladığı teknikler ile ekinlerin yetiştirilmesine olanak sağlayan ve aynı zamanda çevre dostu bilim sayesinde yeni bir beslenme yönetim sistemi getirmeyi amaçlamıştır. Kuruluşundan kısa bir süre yaptığı atılımlar ile birlikte mahsul beslenmesini verimli bir şekilde yetiştirmek adına otomatik bir yetiştirme ortamı sistemi kullanmaktadır. Bunlara ek olarak, DOF daha sonra yaptığı çalışmalar ile birlikte mikro element toprak gübrelemesi ve ayrıca kalsiyum toprak gübrelemesine çözüm getirmiştir.

Geleceğe Güvenli Bakış

Çevre dostu malzemeler ve ekipmanlar ile birlikte daha sağlıklı ve verimli tarım yapan DOF, gelecek nesiller adına attığı adımlar ile tarım alanında öne çıkmaktadır. Mottosunda öne çıkardığı çifçiler için verdiği eğitimler ve onlara yönelik çalışmalar ile hem eğitim hem de insana değer anlamında yaptığı katkılar ile tarım alanında şirket kültürü ile tarım alanında öne çıkmaktadır. 

Norveç, İsrail, Almanya gibi ülkelerdeki önemli şirketler ile yaptığı işbirlikleri sayesinde, DOF küresel tarım pazarında önemli bir rolü olduğunu kanıtlamıştır. Buna ek olarak, her alanda uzmanlaşmış ekibi ile birlikte ve güçlü ortaklık ve altyapı sayesinde, DOF gelecekte de yapacağı işler ve katacağı katkılar ile tarım alanında söz sahibi olmaya devam edecektir.

Bunu Biliyor Muydunuz? (Dodoly)

İnek Dodoly, Dof’un maskotu ve tarımın veya çiftçiliğin sembolüdür. Mutlu Çiftçilik ve Mutlu Çiftçiler dileğimizin ve çiftçilik yapmanın veya ürün yetiştirmenin zor ve zor değil, aksine heyecan verici ve keyifli olduğu gerçeğinin sembolik bir ifadesidir. Mühendislerin evrensel sembolü olan tulumlar, teknolojiye dayalı bilimsel tarımı ve Dof’un bilimsel, etkili, verimli ve kişiye özel gübrelemeyi yaygınlaştırma iradesini simgelemektedir.

By: Abdullah Yayla

Sizler de DOF firması hakkında daha fazla bilgi almak ve farklı işbirliği fırsatları için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.