GBC

Let’s Work Together

korea - brown rice

Pourmon / Dr. Dadangmi

Dr. Dadangmi

Şeker hastaları için kan şekerini düşüren işlevsel bir pirinç, kan şekerini düşüren pirinç üretme yöntemi ile Mayıs 2018’de patentlendi. Kyungnam Üniversitesi Gıda ve Beslenme Bölümü arasındaki ortak bir araştırmayla kan şekeri düzeylerini iyileştirmede çok etkili olduğu kanıtlandı.

 

Dr. Dadangmi, üretim sürecinde oluşan dirençli nişasta ile kan şekerinin düşürülmesine yardımcı olur

Dirençli nişasta, gram başına 4 kalori üreten normal nişasta ile karşılaştırıldığında kalorinin yaklaşık yarısını (gram başına 2 kcal) üretir, dolayısıyla kalorilerin yarı yarıya azaldığını gösterir.

Dirençli nişastanın olumlu tarafı özetle kalorilerin yarıya indirilmesidir. Yeseniz bile yavaş yavaş kan şekerini yükseltir, suda çözünen diyet lifine benzer bir prebiyotik görevi görür ve yağ yakarak kilo vermenize yardımcı olur. Günde tüketilen karbonhidratların sadece %5’i dirençli nişasta ile değiştirilse bile yemek sonrası yağ yakım oranı %30 oranında artacaktır.

Johns Hopkins Tıp Fakültesi Diyabet Rehberi, dirençli nişastalı gıdaların bağırsak sağlığını iyileştirebileceğini, tokluğu artırabileceğini, kolesterolü azaltabileceğini ve kolon kanseri riskini azaltabileceğini açıklıyor.

Dayanıklı nişasta ile pirinç pişirme yöntemi, soğutulmuş pirincin buzdolabında 1-4 derecede 12-24 saat saklanması ile tamamlanır. Bu yöntem, bitmiş pirincin 1-4 derecede 12 saat süreyle soğutulmasıyla yapılan Dr. Dadangmi pirincinin üretim süreciyle tamamen aynıdır.

 

Yapılan Deneyler

Klinik deneyde diyabet hastalarının patentli fonksiyonel pirinci yediğinde her turda kan şekeri değişiklikleri gösterildi

Beyaz pirinç yeme ve diyabet ilacı kullanmama durumunda kırmızı çizgi

Beyaz pirinç tüketilmesi ve diyabet ilacı alınması durumunda Gökyüzü Mavisi çizgisi

 Patentli kahverengi pirinç tüketilmesi ve diyabet ilacı kullanılmaması durumunda yeşil çizgi

 

DR Dadangmi

Patentli fonksiyonel pirincin bilimsel etkililik doğrulamasının sonuçları

Aşağıdaki araştırma sonuçları, kan şekerini düşürmeye yönelik pirinç üretme yöntemiyle hazırlanan patentli fonksiyonel pirincin kan şekerini iyileştirme etkisi ve antioksidan bileşen analiz deneyinden elde edilmiştir.

Patentli fonksiyonel pirinç, yemek sonrası kan şekeri yükselişini baskılayıcı etkiye sahiptir ve sağlıklı yetişkinler üzerinde bir oral glikoz testi yapıldı ve beyaz pirinçle karşılaştırıldığında, alımdan 60 dakika sonra ve alımdan 120 dakika sonra kan şekeri tüketen grupta kan şekerinin önemli ölçüde azaldığını doğruladı. (Source: Kyungnam Üniversitesi Endüstri Akademik İşbirliği Araştırması)

 

Dr Dadangmi - RICE

 

 

 

Şirketinizde bu ürünleri satmak veya distribütör olmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. GBC İstanbul olarak, Güney Koreli üreticiler ile Türk firmalarını buluşturarak iş birliği yapmayı sağlıyoruz.