GBC

Let’s Work Together

Image Alt

Attoplex

Attoplex

Attoplex, çeşitli hastalıkların moleküler yöntemlerle incelenmesi için birçok tanı kiti sunmaktadır. Ürün yelpazesi, yakın zamanda çıkan Maymun Pox’u da dahil olmak üzere 150’den fazla hastalık türüne uygulanabilir ve hatta veterinerlik hastalıklarını da kapsamaktadır.
Attoplex’in PCR teknolojilerini içeren ve Companion Diagnostic teknolojisinde (CDx) birçok Koreli ilaç şirketi ile işbirliği üzerinde çalışan evde kişisel teşhis cihazları da mevcuttur.

 

ATTOPLEX Hakkında

Attoplex, Sağlık Hizmetlerinin Demokratikleşmesini sağlamak, moleküler biyoloji ve BT teknolojisine dayalı evde test sistemi ve bu platformun geliştirilmesi yoluyla sağlık hizmetlerine katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Virüs, bakteri ve genetik hastalıkların doğru, kullanışlı, ekonomik ve hızlı teşhisi için sistemler ve teşhis kitleri geliştiriyoruz. Teletıp ve yüz yüze olmayan tedavinin yaygınlaşmasıyla, tıbbi hizmetlerden izole topluluklara katkıda bulunmak istiyoruz. Sağlık durumunuzu kontrol etmenize, teşhis sistemimizi kullanarak sağlık bilgilerinizi yönetmenize yardımcı olmak ve uygun tıbbi hizmetleri almaya karar vermek için istediğiniz zaman ve yerde size yardımcı olmak istiyoruz.

 

Moleküler Teşhis

Attoplex Moleculer Diagnostics Kit, çeşitli örneklerden elde edilen patojenik virüslerin ve bakterilerin spesifik genlerini tek veya multipleks bir yöntemle tespit edebilen (gerçek zamanlı) bir PCR kitidir.

 

Hayvan ve Bitki Patojenleri

Attoplex’in hayvan ve bitki enfeksiyonu teşhis kiti, gerçek zamanlı PCR yöntemi ile çeşitli hayvan ve bitki örneklerinden elde edilen patojenik virüs ve mikropların spesifik genlerini yüksek özgüllük ve hassasiyetle tespit etmeyi amaçlar.

 

Gıda Kaynaklı Patojenler Testi

Her yıl artan patojenik bakteriyel gıda zehirlenmelerinin nedenlerinin hızlı ve doğru bir şekilde incelenmesi çok önemlidir. Gerçek zamanlı PCR testine dayanan Attoplex Gıda Kaynaklı Patojen Test Kiti, çeşitli gıdalardan elde edilen patojenik virüslerin ve mikropların spesifik genlerini tespit edebilen bir reaktif kit türüdür.

 

İnsan Genom DNA Miktarı

Attoplex’in insan genomu DNA niceleme kiti, numunedeki toplam insan DNA konsantrasyonu, erkek DNA konsantrasyonu ve DI değerlerini sağlamak için multipleks floresan probları için kullanılan kit türüdür.

 

Laktik Asit Bakteri Tespiti

Attoplex Lactic Acid Bacteria Multiplex Real-Time PCR Kiti, çeşitli probiyotik ürünlerde bulunan laktik asit bakterilerinin içeriğini göstermeyi ve 19 çeşit laktik asit bakterisinin varlığı ile Gıda ve İlaç Güvenliği Bakanlığı tarafından açıklanan laktik asit bakterisi türleri arasındaki oranı hızlı vedoğru bir şekilde belirlemeyi sağlar.

 

Ev Testi

Attoplex, kişisel moleküler teşhis sistemlerini araştırmaya ve geliştirmeye odaklanmaktadır. Bireyler için evde kolay test için bilgisayar faresi kadar küçük cihazlar geliştirmeyi amaçlar. Attoplex, SARS-CoV-2 VOC’leri (Alfa, Beta, Gama, Delta varyantları) ve Omicron varyantını ayırt etmeyi kolaylaştıran izotermal amplifikasyon kullanan ‘iAmpDX’i zaten geliştirmiştir. Kişiler, 30 dakika içinde Omicron mutasyon enfeksiyonunu teşhis ederek yerinde tanıyı mümkün kılar. İleride, bu cihazların ve reaktiflerin tedarik fiyatını büyük ölçüde düşürmeyi ve bunları çeşitli denetim kurumlarına tedarik etmeyi planlamaktadır.

 

 
Şirketinizde bu ürünleri satmak veya distribütör olmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. GBC İstanbul olarak, Güney Koreli üreticiler ile Türk firmalarını buluşturarak iş birliği yapmayı sağlıyoruz.

 

 

Category: